Kako pronaći najboljeg advokata za razvod u Beogradu – Priča iz prakse

Ako ste došli do tačke gde vam je potreban advokat za razvod braka, poraženi ste! Statistika kaže da se u Srbiji godišnje sklopi oko 35.000 brakova, dok godišnje bude oko 10.000 razvoda. Takođe se navodi da je najkritičniji period između četvrte i sedme godine braka.

U nastavku ću vam ispričati istinitu priču koja je veoma zanimljiva, naročito za mušku populaciju.

Početak zajedničkog života

Kao mnoge ljubavne priče, i ova je počela slično. Neću vam otkrivati imena radi zaštite ličnih podataka i mogućih neprijatnosti koje bi stvarni učesnici ove priče mogli doživeti. Upoznali su se na fakultetu i posle tri godine zabavljanja odlučili su da krenu u bračnu zajednicu.

To je bila njihova zajednička odluka, buduća mlada nije bila u drugom stanju. Jednostavno, pošto su oboje bili iz unutrašnjosti, odlučili su da im je lakše da funkcionišu zajedno nego da svako živi odvojeno, a toliko vremena provode zajedno.

Svadba kao i svaka druga, i njeni i njegovi roditelji su bili oduševljeni prijateljima koje su stekli. Možemo reći da je vladala idila. Školski primer kako bi to sve trebalo da funkcioniše. Ubrzo je ona i zatrudnela. U tom periodu je bila završna godina na fakultetu, dok je suprug već radio dve godine.

Roditelji su odlučili da pomognu svojoj deci i svom unuku (koji će se ubrzo roditi) da kupe stan. Njeni roditelji su živeli u stanu od nekih 75 kvadrata, odlučili su da ga prodaju i sebi kupe garsonjeru, a ostatak novca su ustupili njima. Pošto to nije bilo dovoljno, odlučili su da prodaju i dve njive koje su imali u obližnjem selu, koje su nasledili od svojih roditelja.

Njegovi roditelji su uspeli da uzmu određenu sumu novca na kredit, a jedan deo su takođe dobili prodajom roditeljske kuće. Nisu žalili ništa, hteli su svojoj deci da omoguće pristojan život. Žrtvovali su svoj komfor zbog sreće svoje dece.

I taj deo je bio gotov. Unuk se rodio, kupljen je stan u Beogradu, sve je funkcionisalo kako treba.

izvor: cityexpert.rs

Zaplet koji je doveo do razvoda braka

Posle godinu i po dana, supruga je izjavila da više ne može da bude u kući i da brine o detetu. Prosto joj je svaki dan isti, upadala je u depresiju i želela je da se zaposli. Naišla je na odobrenje muža, sin je već dovoljno veliki da krene u vrtić. Tolika deca idu u vrtić, zašto bio on pod zaštitom majke?

Važno je naglasiti da je ovo muška strana priče. Nismo imali priliku da čujemo i majčinu stranu, tako da ćemo se više baviti neosporivim činjenicama.

Posle nekoliko meseci, majka pronalazi posao u jednoj stranoj kompaniji. Odličan posao u finansijskom sektoru, odlična plata… Sve deluje idealno. Njihova finansijska moć će se znatno povećati, moći će sebi da priušte mnogo toga dodatnog.

Početak kraja

Već posle prvog meseca, žena saopštava da u firmi postoji kodeks oblačenja i da mora da obnovi garderobu. Sledeći mesec kupuje najnoviji telefon, uz izgovor da joj je potreban za posao. Po suprugovoj priči, sve je to shvatao. To je bio njen prvi posao, prvi put u životu došla je do svog novca, pa neka potroši platu; do sada su živeli bez njenih primanja, pa mogu izdržati još mesec, dva.

Pošto u toj kompaniji uglavnom rade mladi ljudi, počeli su i izlasci. To ne bi bio problem da porodica, a prvenstveno dete, nije počelo da trpi zbog toga. Pojavila se i muška ljubomora, slike na Instagramu koje je supruga objavljivala činile su se suprugu neprimerenim za jednu udatost ženu, majku.

Meseci su prolazili, po suprugovoj priči, sve bi to nekako i rešili da nije dobio poziv iz vrtića da je njihov sin bolestan i da je povraćao već tri puta. Sama vaspitačica je naglasila da nisu uspeli da dobiju majku i da treba da dođe po dete.

Pošto je njegov posao uglavnom bio terenski, nalazio se oko tri sata udaljen od Beograda. Pokušao je da pozove svoju suprugu, međutim, nije se javljala na telefon. Zatim je pokušao da pozove njenu firmu, međutim, tamo dobija informaciju da je negde izašla i da ne znaju kada se vraća.

Posle velike frke tog dana, supruga je bila na tretmanu lica. Tu se klupko počinje odmotavati. Tri meseca nije plaćen vrtić, sve komunalije u kući nisu plaćene… Na pitanje supruga zašto nisu, dobio je odgovor da ona mora da brine o svom izgledu, da u današnje vreme svi to rade.

Ono što je supruga najviše zabolelo (opet naglašavamo, njegova strana priče) jeste kada mu je rekla: „Pogledaj na šta ti ličiš.“ Umornog lica, večito izmrljan zbog opisa svog posla, suprugu se činilo da ne zadovoljava nove standarde svoje supruge.

Odluka o razvodu braka

Posle tog događaja, svađe su bile sve češće i ton se povećavao svaki put. Došao je i taj dan kada je supruga odlučila da ovo više ne ide i da želi razvod braka. On se odlučio da se povuče iz zajedničkog stana, a dete je ostalo sa majkom. Posle nekoliko nedelja, saznaje od zajedničkih prijatelja da supruga nije prestala sa izlascima, već da ih je još pojačala, dok dete čuvaju komšije.

Angažovanje advokata

Izvor: mdexplorer.rs

Pošto nije mogao da razgovara sa suprugom, retko kada je htela da se javi na telefon, govorila mu je da je to njen život i da on više nema prava da joj određuje šta će da radi, potražio je advokata. Sasvim slučajno je naišao na advokata Maju Cumbo.

Obratio joj se sa željom da dobije starateljstvo nad svojim detetom. Ono što je uvek naglasila jeste iskrenost advokata da u većini slučajeva majka dobije starateljstvo i da je to donekle i sudska praksa. Međutim, iz svih priloženih dokaza koje je suprug pribavio, odlučili su da traže starateljstvo nad detetom jer majka zanemaruje dete.

Posle dugog procesa, kako to kod nas obično biva, sud je doneo presudu da starateljstvo dobija otac. Kaže da u tom trenutku nije osećao nikakvo zadovoljstvo. Kada dođe do suda, bez obzira na presudu, osećate gorčinu u ustima. Zadovoljstvo je tek osetio kada su se njemu obratili njeni roditelji uz molbu da mogu da viđaju dete i da s vremena na vreme provede neko vreme kod njih.

Naravno da je pristao, dete treba da viđa svoju babu i dedu. U tom trenutku je saznao da od kada su se rastali i prestali da žive zajedno, supruga, odnosno njihova ćerka, nije nijednom došla do njih.

U brakorazvodnoj parnici, iako je advokat supruga Maja Cumbo predlagala da se stan prepiše na dete, potom da se izdaje, a taj novac troši na potrebe deteta, ona je kategorički odbila i tražila da se stan proda i novac podeli. Obično u takvim situacijama, a takva je bila i ova, stan se proda vrlo brzo ispod svoje stvarne vrednosti. Supruga se posle nekog vremena preudala, viđa svoje dete s vremena na vreme, pokušava da kupi njegovu ljubav poklonima…

Dete raste sa ocem, dobija punu podršku od njega i pažnju. Ne treba odmah osuđivati i donositi odluke zato što smatramo da je to normalno. Na ovom primeru iz života vidimo da to nije uvek tako i da je u nekim situacijama bolje da dete bude uz oca.

Zbog toga je bitno da u slučaju razvoda imate dobrog advokata. Ne da biste dobili ono što želite, već da kao neko ko gleda sa strane može da vam da savet šta je to dobro za vas, vaše dete i vašeg dojučerašnjeg partnera.